Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Zamarski szefowa stół ::
  • Prestige na zewnątrz auto ::
  • Domż - fortepian ::
  • Prestige od wewnątrz ławki ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Zadaszenie basenu Dziur ::
  • Prestige dwa ogrody ::
  • Taras nowy ::
  • Prestige otwarty roleta ::
  • Krajewski_biały Classic ::

Ogród zimowy sposób na zatrzymanie lata w domu

Ogród zimowy – sposób na zatrzymanie lata w domu

Przystępując do budowy domu pragniemy, oprócz pomieszczeń typowo funkcjonalnych, stworzyć przestrzenie również użytkowe, jednak mające niepowtarzalny i niebanalny klimat. Idealnym sposobem na stworzenie tego rodzaju miejsca jest zainwestowanie w ogród zimowy.

Lato to ta pora roku, podczas której częściej spędzamy czas na tarasie czy w ogrodzie niż we wnętrzu domu. Możemy cieszyć się bezpośrednim kontaktem z promieniami słonecznymi oraz wszechobecną zielenią. Jednak wraz z nastaniem jesieni dni robią się chłodniejsze, słońce grzeje coraz słabiej, a dotychczasową zieleń zastępuje żółć i brąz. Wydawałoby się, że nasze życie od tej chwili musi przenieść się wyłącznie do wnętrza domu. Jednak posiadając ogrody zimowe możemy w pełni cieszyć się urokami lata przez cały rok.

 

Ogrody zimowe znane są od stuleci. Początkowo służyły one głównie jako oranżerie, w których przez cały rok hodowano rośliny cytrusowe, m.in. pomarańcze – stąd ich nazwa. Jednak z czasem zaczęto dostrzegać również użytkowy charakter tych zabudów i ogrody zimowe z powodzeniem stały się miejscem spotkań towarzyskich oraz rozrywek kulturalnych. Niegdyś były one dostępne wyłącznie dla bardzo zamożnych arystokratów, ale wraz z rozwojem technologii posiadanie ogrodu zimowego stało się osiągalne również dla „zwykłych” ludzi.

 

Coraz częściej zastanawiamy się nad budową ogrodu zimowego, w którym będziemy mogli cieszyć się urokami zieleni przez cały rok. Realizację ogrodu warto przemyśleć już na etapie projektowania nowego domu, tak aby budynek i ogród zimowy razem tworzyły spójną całość. Jednak jeśli jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami mieszkania nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopasować do istniejącego budynku zabudowę ogrodu zimowego.

Posiadanie ogrodu zimowego ma niewątpliwie wiele zalet. Jedną z nich jest poprawa bilansu cieplnego naszego domu, co w dobie powszechnej energooszczędności jest bardzo ważne. Oprócz docieplenia mieszkania powiększamy również jego przestrzeń użytkową. Nie bez znaczenia jest również aspekt wizualny – ogród zimowy to niebanalny i niekonwencjonalny sposób na uatrakcyjnienie bryły budynku. Wybierając specyficzny kształt i formę konstrukcji możemy w łatwy sposób zmienić nudny i banalny wygląd naszego domu.

 

Jednak aby ogród zimowy prawidłowo spełniał wszystkie wyżej wymienione funkcje bardzo ważne jest jego fachowe wykonanie. Nasza firma, jako lider na polskim rynku drewnianych ogrodów zimowych zapewnia naszym klientom pełne doradztwo w zakresie projektowania, wykonania, montażu oraz serwisu ogrodów zimowych.


 

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Zacienienia w ogrodzie zimowym
2019-07-08
Ochrona przeciwsłoneczna ogrodu zimowego.
więcej

Newsletter