Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Zamarski stół ::
  • Prestige biuro Zamarski ::
  • Dom Łuk ::
  • Prestige na zewnątrz auto ::
  • Jaworu 2 ::
  • Exlusive Jaszcz ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Sulew_1 ::
  • Zadaszenie basenu Dziur ::

Czyszczenie i konserwacja

JAK DBAĆ O DREWNIANE OGRODY ZIMOWE, OKNA I DRZWI?

Aby drewniane ogrody zimowe, drzwi i okna mogły służyć nam przez wiele lat, powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Na wstępie należy zaznaczyć, iż nowoczesne drewniane ogrody zimowe, okna i drzwi są fabrycznie zabezpieczane przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak promienie słoneczne, deszcz czy wiatr. Powłoka lakiernicza powinna zapewnić ochronę przez kilka lat, jednakże warto jej stan regularnie sprawdzać – szczególnie po zimie.

Dla przedłużenia żywotności naszych drewnianych okien i drzwi należy pamiętać
o stosowaniu odpowiednich środków czyszczących oraz o ich konserwacji i pielęgnacji. Drewnianą stolarkę należy myć nie tylko, dlatego aby wyglądała czysto i estetycznie, ale także po to, aby brud nie niszczył jej powierzchni. Do czyszczenia można stosować domowe środki np. delikatny płyn do mycia naczyń. Należy zwrócić uwagę, aby do czyszczenia drewna nie użyć środka agresywnego, opartego na rozpuszczalnikach, ponieważ możemy doprowadzić do zmatowienia powierzchni ram, powstania mikroporów, do których dostać może się brud, który w konsekwencji jest nie do usunięcia. Idealny środek do mycia drewnianych ogrodów zimowych, okien i drzwi powinien mieć doskonałe właściwości myjące i odtłuszczające oraz nie posiadać barwników, które mogłyby zmienić kolor. Do czyszczenia ram okiennych nie należy stosować płynów do mycia szyb, ponieważ mogą one zawierać substancje negatywnie oddziaływujące na powłokę lakierniczą. Po umyciu szyb, zalecamy usunąć pozostałości detergentu z ram, następnie przemyć je wodą i wytrzeć do sucha.
Do konserwacji i pielęgnacji drewnianych ram ogrodów zimowych, okiennych oraz drzwi produkcji naszej Firmy polecamy Mleczko Sigma Protektor. Środek ten nie jest jednak odpowiedni dla powierzchni olejowanych czy woskowanych. Najlepszym czasem na przeprowadzenie zabiegu konserwacji jest temperatura 10 oC -25oC. Należy zwrócić uwagę na to, aby ramy nie były nagrzane.

Sposób użycia Mleczka Sigma Protektor:
- umyć drewniane elementy ogrodu zimowego, okna lub drzwi,
- pozostawić do wyschnięcia,
- na miękką, wilgotną szmatkę nanieść mleczko, a następnie delikatnie nanieść na ramy drewniane
W przypadku dużych płaskich powierzchni np. drzwi po naniesieniu mleczka całą powierzchnię należy delikatnie przetrzeć wilgotną czystą szmatką w celu wyeliminowania różnic w połysku.

Mleczko Sigma Protektor:
- wypełnia mikropęknięcia,
- chroni przed wilgocią,
- ułatwia czyszczenie.

Konsekwentnie dbając o konserwację drewnianych ogrodów zimowych oraz okien i drzwi, można znacząco wydłużyć odstępy czasowe pomiędzy pracami renowacyjnymi – nawet przez okres od 6 do 8 lat.
 

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Ogród zimowy do zadań specjalnych!
2020-08-26
Ogród zimowy to wyjątkowa przestrzeń każdego domu. Szereg zalet, jakie posiada docenią wszyscy domownicy, od dzieci po seniorów. Jego aranżacja zależy wyłącznie od naszej fantazji. Posiadacze własnej oranżerii tworzą w niej zazwyczaj przytulną przestrzeń zieloną, w której można się zrelaksować i odpocząć od świata zewnętrznego. Szczególnie polecamy tego typu ogród zimowy do organizacji wnętrza dla dzieci, osób starszych lub niepełnosprawnych.
więcej

Newsletter