Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Zamarski stół ::
  • Prestige biuro Zamarski ::
  • Dom Łuk ::
  • Prestige na zewnątrz auto ::
  • Jaworu 2 ::
  • Exlusive Jaszcz ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Sulew_1 ::
  • Zadaszenie basenu Dziur ::

Wentylacja ogrodu zimowego

Bardzo ważnym aspektem użytkowania ogrodu zimowego jest jego wentylacja. Zwłaszcza w okresie letnim, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 25 stopni powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na prawidłową wymianę powietrza w naszej zabudowie.

Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów wentylacji ogrodu zimowego jest wentylacja za pomocą drzwi harmonijkowych bądź też przesuwnych. Jednak w dłuższej perspektywie pomysł ten może okazać się uciążliwy i niezbyt skuteczny. Projektując ogrody zimowe warto więc zastanowić się nad zastosowaniem okien dachowych. Ciepłe powietrze unosi się do góry i gromadzi pod konstrukcją dachu. Otwierając okna dachowe uwalniamy ciepłe powietrze, a temperatura wewnątrz ogrodu przyjemnie maleje. Otwieranie okna sposobem mechanicznym za pomocą specjalnej korby może wydawać się kłopotliwe, dlatego warto wyposażyć ogród zimowy w okna otwierane elektrycznie, które dzięki zastosowaniu nowoczesnej automatyki możemy obsługiwać zdalnie za pomocą przycisku na ścianie.

Kolejnym sprawdzonym sposobem pozwalającym efektywnie wentylować ogrody zimowe jest wentylacja wymuszona. Ten rodzaj, mimo iż nieco droższy od wyżej opisanego, w pełni zasługuje na uwagę. Jego istotą jest umieszczenie w górnych partiach dachu ogrodu zimowego wentylatorów wywiewowych, których zadaniem jest wyłapywanie nagromadzonego ciepłego powietrza oraz wypuszczanie go na zewnątrz. Aby system spełniał swoje zadanie konieczne jest również zamontowanie w dolnej części ogrodu zimowego wywiewników, które z kolei wpuszczają czyste i świeże powietrze do wnętrza zabudowy. System ten obsługiwany jest poprzez specjalne urządzenia, co czyni go niezwykle prostym w użytkowaniu i nie wymaga naszego wysiłku.

 

Jednym z najlepszych sposobów wentylacji ogrodu zimowego, a jednocześnie niestety najdroższym jest użycie jednostek klimatyzacyjnych, które są bardzo wydajne i nowoczesne. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu urządzeń. Najpopularniejsze są jednostki dwufunkcyjne, które nie tylko chłodzą ogrody zimowe, ale w razie potrzeby mogą również ogrzewać powietrze wewnątrz ogrodu. Rozwiązanie to jest o tyle dobre, iż możemy ustawić temperaturę najbardziej nam odpowiadającą, a urządzenie samo będzie pilnowało, aby poziom ten nie został przekroczony.

Wybierając rodzaj wentylacji naszego ogrodu warto wziąć pod uwagę do jakich celów ma służyć ogród zimowy i jak często będziemy w nim przebywać. Nie bez znaczenia pozostaje również zasobność naszego portfela, co w znacznym stopniu może ograniczać wybór.
 

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Ogród zimowy do zadań specjalnych!
2020-08-26
Ogród zimowy to wyjątkowa przestrzeń każdego domu. Szereg zalet, jakie posiada docenią wszyscy domownicy, od dzieci po seniorów. Jego aranżacja zależy wyłącznie od naszej fantazji. Posiadacze własnej oranżerii tworzą w niej zazwyczaj przytulną przestrzeń zieloną, w której można się zrelaksować i odpocząć od świata zewnętrznego. Szczególnie polecamy tego typu ogród zimowy do organizacji wnętrza dla dzieci, osób starszych lub niepełnosprawnych.
więcej

Newsletter