Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Hom Classic ::
  • Prestige otwarty roleta ::
  • Jawor 3 Classic ::
  • Prestige z zewnątrz Wiśniew ::
  • Jan Classic ::
  • Prestige na zewnątrz auto ::
  • Kraj biały classic wewnatrz ::
  • Zadaszenie basenu Excusive Gab ::

Wentylacja ogrodu zimowego

Bardzo ważnym aspektem użytkowania ogrodu zimowego jest jego wentylacja. Zwłaszcza w okresie letnim, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 25 stopni powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na prawidłową wymianę powietrza w naszej zabudowie.

Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów wentylacji ogrodu zimowego jest wentylacja za pomocą drzwi harmonijkowych bądź też przesuwnych. Jednak w dłuższej perspektywie pomysł ten może okazać się uciążliwy i niezbyt skuteczny. Projektując ogrody zimowe warto więc zastanowić się nad zastosowaniem okien dachowych. Ciepłe powietrze unosi się do góry i gromadzi pod konstrukcją dachu. Otwierając okna dachowe uwalniamy ciepłe powietrze, a temperatura wewnątrz ogrodu przyjemnie maleje. Otwieranie okna sposobem mechanicznym za pomocą specjalnej korby może wydawać się kłopotliwe, dlatego warto wyposażyć ogród zimowy w okna otwierane elektrycznie, które dzięki zastosowaniu nowoczesnej automatyki możemy obsługiwać zdalnie za pomocą przycisku na ścianie.

Kolejnym sprawdzonym sposobem pozwalającym efektywnie wentylować ogrody zimowe jest wentylacja wymuszona. Ten rodzaj, mimo iż nieco droższy od wyżej opisanego, w pełni zasługuje na uwagę. Jego istotą jest umieszczenie w górnych partiach dachu ogrodu zimowego wentylatorów wywiewowych, których zadaniem jest wyłapywanie nagromadzonego ciepłego powietrza oraz wypuszczanie go na zewnątrz. Aby system spełniał swoje zadanie konieczne jest również zamontowanie w dolnej części ogrodu zimowego wywiewników, które z kolei wpuszczają czyste i świeże powietrze do wnętrza zabudowy. System ten obsługiwany jest poprzez specjalne urządzenia, co czyni go niezwykle prostym w użytkowaniu i nie wymaga naszego wysiłku.

 

Jednym z najlepszych sposobów wentylacji ogrodu zimowego, a jednocześnie niestety najdroższym jest użycie jednostek klimatyzacyjnych, które są bardzo wydajne i nowoczesne. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu urządzeń. Najpopularniejsze są jednostki dwufunkcyjne, które nie tylko chłodzą ogrody zimowe, ale w razie potrzeby mogą również ogrzewać powietrze wewnątrz ogrodu. Rozwiązanie to jest o tyle dobre, iż możemy ustawić temperaturę najbardziej nam odpowiadającą, a urządzenie samo będzie pilnowało, aby poziom ten nie został przekroczony.

Wybierając rodzaj wentylacji naszego ogrodu warto wziąć pod uwagę do jakich celów ma służyć ogród zimowy i jak często będziemy w nim przebywać. Nie bez znaczenia pozostaje również zasobność naszego portfela, co w znacznym stopniu może ograniczać wybór.
 

Aktualności

Zacienienia okien, tarasów i ogrodów zimowych
2020-11-10
Wszyscy uwielbiamy słońce i lubimy się na nim wygrzewać, ale czasami jego nadmiar może być męczący, zwłaszcza jeśli przebywa się w pomieszczeniu, a promienie wpadają przez okna, utrudniając pracę, odpoczynek lub powodują, że we wnętrzu staje się zbyt gorąco. By tego uniknąć, warto wyposażyć się w odpowiednie zacienienia, które skutecznie zabezpieczą nas przed słońcem w upalne dni. Poznajcie bliżej atrakcyjne rozwiązania oferowane przez firmę Gracja!
więcej

Newsletter