Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Domż - fortepian ::
  • Prestige od wewnątrz ławki ::
  • Jawor 3 Classic ::
  • Prestige otwarty roleta ::
  • Szefowa Zamarski taras ::
  • Szostak zadaszenie basenu ::
  • Ogród zimowy Bu Cieszyn ::
  • Prestige na zewnątrz auto ::

Aktualności

« powrót do listy


Ogród zimowy do zadań specjalnych!
2020-08-26
Ogród zimowy do zadań specjalnych! Ogród zimowy to wyjątkowa przestrzeń każdego domu. Szereg zalet, jakie posiada docenią wszyscy domownicy, od dzieci po seniorów. Jego aranżacja zależy wyłącznie od naszej fantazji. Posiadacze własnej oranżerii tworzą w niej zazwyczaj przytulną przestrzeń zieloną, w której można się zrelaksować i odpocząć od świata zewnętrznego. Szczególnie polecamy tego typu ogród zimowy do organizacji wnętrza dla dzieci, osób starszych lub niepełnosprawnych.


Oranżeria dla seniora


Osoby starsze szczególnie docenią możliwość korzystania z ogrodu zimowego. To atrakcyjny sposób na przebywanie w otoczeniu przyrody przez cały rok, a jak wiadomo starsze pokolenia szczególnie cenią sobie taką możliwość. Ogród zimowy będzie także doskonałą alternatywą dla osób, które, z przyczyn zdrowotnych, nie mogą zajmować się pielęgnacją prawdziwego ogrodu lub nie powinny zbyt często przebywać na zewnątrz, a są spragnione kontaktu z przyrodą. Ogród zimowy zapewni im to 365 dni w roku.
Ponadto wiele możliwości otwierania okien i drzwi stwarza płynne połączenie między wnętrzem oranżerii a ogrodem zewnętrznym, co daje wrażenie przebywania na świeżym powietrzu, mimo pozostawania w środku. Atutem są również duże przeszklenia, które wpuszczają sporo światła słonecznego, a przebywanie na słońcu wpływa zbawiennie na psychikę. Ogród zimowy może więc stać się naturalnym sposobem na poprawę nastroju u seniorów.
Ogród zimowy dla osób z niepełnosprawnością
Jeśli jednym z domowników jest osoba niepełnosprawna, z pewnością doceni ona obecność ogrodu zimowego. Ograniczenia ruchowe potrafią być uciążliwe. Brak możliwości wychodzenia z domu lub uzależnienie wyjścia od osób trzecich to solidny argument za tym, by stworzyć w domu zieloną przestrzeń, która zrekompensuje, przynajmniej częściowo, osobie niepełnosprawnej, ograniczenie w kwestii przemieszczania się. Da jej także poczucie większej niezależności, stając się atrakcyjną alternatywą w momentach, kiedy nie ma ona możliwości samodzielnego wyjścia z domu.
W tym przypadku ogród zimowy pozwala na kontakt z naturą zawsze, kiedy osoba z niepełnosprawnością będzie miała taką potrzebę.

 

Ogród zimowy dla dzieci

Własna oranżeria może stać się także dodatkową przestrzenią do zabaw dla najmłodszych domowników. W deszczowe i chłodne dni stworzy maluchom namiastkę prawdziwego ogrodu, a duża przestrzeń pozwoli na realizację zabaw, które do tej pory były możliwe tylko na zewnątrz.
Jeśli natomiast jesteśmy posiadaczami zwierzaków, one również skorzystają na domowej oranżerii. Atrakcyjnie zaaranżowana, spokojna i duża przestrzeń stanie się ulubionym miejscem dla kota czy psa. Jesteśmy przekonani, że nie raz zobaczysz swojego pupila wygrzewającego się w promieniach słońca wpadających przed duże okna wprost na posadzkę w ogrodzie zimowym.
Jak widać, korzyści płynące z posiadania własnej oranżerii są nieograniczone i spełnią oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego domownika. Jeśli zatem nosisz się z zamiarem budowy własnego ogrodu zimowego, postaw na kompleksowe usługi Gracja Cieszyn. Z przyjemnością stworzymy dla Ciebie idealny projekt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami.


« powrót do listy

Aktualności

Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji ogrodu zimowego?
2020-12-21
Ogród zimowy w dzisiejszych czasach cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, jest to bowiem bardzo przyjemne miejsce do relaksu i odskocznia od mrozu czy deszczu na zewnątrz. Ponadto oranżeria to także bezpieczne miejsce dla roślin, których nie powinno przechowywać się na mrozie. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, żeby miejsce to było komfortowe, wygodne i funkcjonalne?
więcej

Newsletter