Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Kraj biały classic wewnatrz ::
  • Prestige z zewnątrz Wiśniew ::
  • Dom Łuk ::
  • Prestige od wewnątrz ławki ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Zadaszenie basenu Exlusive Gab ::
  • Zamarski stół ::
  • Prestige dwa ogrody ::

Strefa klienta

 Dla Firmy „Gracja” najważniejsze jest zadowolenie naszego Klienta. Codziennie pracujemy nad zapewnieniem Państwu usług najlepszej jakości. Nasi pracownicy w Dziale Obsługi Klienta są do Państwa dyspozycji.
Zachęcamy do zarejestrowania się w Strefie Klienta. Znajdą w niej Państwo porady
i odpowiedzi na pytania związane z planowaniem wybudowania ogrodu zimowego jak również informacje dla szczęśliwych ich posiadaczy. W celu uzyskania dostępu do Strefy Klienta prosimy o przesłanie maila na adres biuro@gracja.com

 

Usytuowanie ogrodu zimowego Fundament ogrodu zimowego
 

Usytuowanie ogrodu zimowego zależy od wielu sprzyjających tej budowie czynników takich jak wielkość działki oraz kształt, położenie domu oraz lokalizacja względem stron świata. Rzadko, kiedy właściciel domu może swobodnie decydować o miejscu wzniesienia własnego ogrodu zimowego. Przeważnie ograniczają go plany zagospodarowania, przepisy budowlane, oraz inne, już istniejące budowle.
 

czytaj więcej

Ogród zimowy stał się bardzo powszechnym zastosowaniem wśród polskich inwestorów. Moda na przydomową oranżerię dotyczy zarówno nowobudowanych domów jak i tych, gdzie dla postawienia ogrodu zimowego można zaadaptować istniejący już taras. Bardzo istotną sprawą jest fakt, aby fundament pod taką konstrukcję spełniał określone parametry:
 

czytaj więcej

 

Rolety i żaluzje

 

Przepisy prawne

Osłona przed słońcem jest niezbędna w każdym ogrodzie zimowym. Rolety oraz żaluzje stanowią wspaniałe i niedrogie rozwiązanie wielu problemów, jakie mogą występować w naszym ogrodzie.

Czytaj więcej
 

Kwestie związane z budową ogrodów zimowych, podobnie jak innych konstrukcji regulują w Polsce przepisy prawa budowlanego. Aby pomóc Państwu w podjęciu decyzji o budowie takiej przydomowej oranżerii, przygotowaliśmy krótki poradnik, zawierający najczęściej zadawane pytania.

Czytaj więcej

 

Wentylacja ogrodu zimowego

 

Ogrzewanie ogrodu zimowego
Ogród zimowy  Ogród zimowy

Wymiana powietrza jest podstawą użytkowania każdego pomieszczenia, zwłaszcza ogrodu zimowego zbudowanego ze szkła. W okresie wzmożonego nasłonecznienia i wzrostu temperatury na zewnątrz, zwróćmy uwagę na sposoby wentylowania naszej ogrodu gwarantujące potrzebną wymianę powietrza.

czytaj więcej

 

Wszelkie funkcje związane z całorocznym wykorzystywaniem wnętrza ogrodu zimowego wymagają ogrzewania i jednoczesnego wentylowania. W ciepło zaopatrujemy ogród zimowy najczęściej poprzez rozbudowanie domowej instalacji grzewczej.

czytaj więcej

 

Oświetlenie ogrodu zimowego

 

Rośliny w ogrodzie zimowym

Ogród zimowy Ogród zimowy

W zależności od gatunku roślin, jakie hodujemy w naszym ogrodzie zimowym, zapotrzebowanie na światło jest bardzo zróżnicowane.

czytaj więcej

Ogród zimowy to niezwykłe miejsce, w którym przez cały rok można cieszyć się bujną roślinnością w swoim domu. Aby móc w pełni upajać się urokami takiego widoku, należy dokonać właściwego wyboru roślin, kierując się przede wszystkim istniejącymi warunkami, czyli temperaturą, oświetleniem i wielkością pomieszczenia. Dobierając rośliny do ogrodu zimowego warto zwrócić uwagę nie tylko na styl całej kompozycji, ale również na dobór roślin pochodzących z tej samej strefy klimatycznej.

czytaj więcej

 

Aktualności

Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji ogrodu zimowego?
2020-12-21
Ogród zimowy w dzisiejszych czasach cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, jest to bowiem bardzo przyjemne miejsce do relaksu i odskocznia od mrozu czy deszczu na zewnątrz. Ponadto oranżeria to także bezpieczne miejsce dla roślin, których nie powinno przechowywać się na mrozie. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, żeby miejsce to było komfortowe, wygodne i funkcjonalne?
więcej

Newsletter