Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Zamarski stół ::
  • Prestige biuro Zamarski ::
  • Dom Łuk ::
  • Prestige na zewnątrz auto ::
  • Jaworu 2 ::
  • Exlusive Jaszcz ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Sulew_1 ::
  • Zadaszenie basenu Dziur ::

Aranżacja ogrodu zimowego


Ogród zimowy nadaje nam nową jakość życia oraz luksus przestrzeni, jednak sekretem udanego wypoczynku w ogrodzie zimowym jest odpowiednio dobrane wyposażenie. Dzięki niemu możemy dopasować wnętrze ogrodu zimowego do naszego charakteru i potrzeb.

Bardzo ważne przy doborze mebli do naszego ogrodu zimowego jest określenie, jaką funkcję będzie on spełniał: czy będzie to jadalnia, salon, miejsce do spędzania czasu w rodzinnym gronie, miejsce pracy - biuro, czy może nasz cichy azyl, w którym chcemy odpocząć, zatopić się w ulubionej książce i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Jasno określona funkcja pomieszczenia ułatwi nam jego aranżację.

ogród zimowy

 

Jakie rozwiązania sprawdzą się w ogrodzie zimowym?
Na pewno w każdym ogrodzie zimowym sprawdzi się wyposażenie z naturalnych tworzyw takich jak drewno, rattan, meble z teaku. Bardzo efektownie prezentuje się kamień, sprawdza się on szczególnie na posadzce, w sezonowych ogrodach można wykorzystać kostkę brukową natomiast w całorocznych dobrze prezentować się będzie marmur lub granit. Materiały te będą się idealnie komponować z naturalnym wykonaniem ogrodu zimowego w konstrukcji drewnianej jak i z przestrzenią znajdująca się poza ogrodem.

Natomiast jeżeli chcemy nadać naszemu ogrodowi zimowemu nowoczesny charakter na pewno sprawdzą się meble z stali nierdzewnej, metalu, tworzyw sztucznych.


ogród zimowyDuże znaczenie w aranżacji ogrodu zimowego mają również rośliny, warto o nich pamiętać podczas planowania wystroju wnętrz. ( O roślinach w ogrodzie zimowym mogą państwo przeczytać w osobnym artykule na naszej stronie internetowej). Nie zapominajmy również o doborze rolet, żaluzji, markiz, zasłon, to one dają nam poczucie intymności oraz, co jest bardzo istotne w ogrodach zimowych, chronią nas przed promieniami słonecznymi i zapewniają cień. (O zacienieniach ogrodów zimowych można przeczytać w osobnym artykule na naszej stronie internetowej). 

Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić i nie utracić wyjątkowego charakteru, który nadaje nam ogród zimowy. Jest on przede wszystkim miejscem łączącym świat zewnętrzny z wnętrzem naszego mieszkania.

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Ogród zimowy do zadań specjalnych!
2020-08-26
Ogród zimowy to wyjątkowa przestrzeń każdego domu. Szereg zalet, jakie posiada docenią wszyscy domownicy, od dzieci po seniorów. Jego aranżacja zależy wyłącznie od naszej fantazji. Posiadacze własnej oranżerii tworzą w niej zazwyczaj przytulną przestrzeń zieloną, w której można się zrelaksować i odpocząć od świata zewnętrznego. Szczególnie polecamy tego typu ogród zimowy do organizacji wnętrza dla dzieci, osób starszych lub niepełnosprawnych.
więcej

Newsletter