Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Classic brąz od wewnatrz poduszki ::
  • Prestige z zewnątrz Wiśniew ::
  • dom lampa ::
  • Prestige dwa ogrody ::
  • Sir-bud ::
  • Szostak zadaszenie basenu ::
  • Domż - fortepian ::
  • Zadaszenie basenu Excusive Gab ::

Sposoby na zaparowane szyby w ogrodzie zimowym

Zaparowane okna w ogrodzie zimowym to powszechnie znany problem, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym oraz wiosennym, kiedy to różnice dobowe temperatur oraz wilgotność powietrza są bardzo duże.

Warto jednak wiedzieć, że skraplanie pary wodnej to proces całkowicie naturalny i wcale nie świadczy o nieszczelności bądź wadzie w wykonaniu ogrodu zimowego. Poniekąd sami przyczyniamy się do tego zjawiska, na przykład poprzez pranie, prasowanie, gotowanie i inne czynności, podczas których ogrody zimowe napełniają się parą wodną.

Aby zapobiec zaparowanym szybom w naszym ogrodzie zimowym należy przestrzegać zasad prawidłowego dopływu świeżego powietrza oraz zadbać o to by nasz ogród zimowy miał zapewnioną odpowiednią wentylację. Możemy to zrobić poprzez dobranie odpowiednich okuć dla naszych okien w ogrodzie zimowym, które dzięki szczelinie pomiędzy ramą a skrzydłem zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza, a w efekcie zmniejszą bądź całkowicie uwolnią nasze ogrody zimowe od kłopotliwego zjawiska skraplania się pary wodnej.

Oprócz okuć należy również odpowiednio dobrać szyby. Najlepsze będą szyby zespolone z ciepłą ramką. Zestaw taki eliminuje tzw. mostek termiczny, który w głównej mierze odpowiedzialny jest za zaparowane szyby, przez co nasz ogród zimowy wygląda nieatrakcyjnie.

Ważnym elementem w walce ze skraplaniem się pary wodnej są również specjalne nawiewniki. Na rynku mamy możliwość wyboru pośród wielu rodzajów: higrosterowanych - sterowanych automatycznie, ciśnieniowych bądź sterowanych ręcznie. Ich zadaniem jest regulacja przepływu powietrza, kiedy okna w ogrodzie zimowym są zamknięte.

Na wymienione powyżej elementy warto zwrócić uwagę już na etapie projektowania ogrodu zimowego tak, aby w przyszłości uniknąć przykrego zjawiska, jakim niewątpliwie są zaparowane szyby.
 

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Masz ogród zimowy albo zadaszenie? Zdecyduj się na zacienienie
2020-06-18
Na zacienienie ogrodu zimowego można zdecydować się zarówno przed montażem wszystkich elementów, jak również już po postawieniu ogrodu zimowego. Dlaczego zadaszenie może być dobrym pomysłem i w jaki sposób wpływa na prowadzenie takiego ogrodu?
więcej

Newsletter