Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Classic brąz od wewnatrz poduszki ::
  • Prestige z zewnątrz Wiśniew ::
  • dom lampa ::
  • Prestige dwa ogrody ::
  • Sir-bud ::
  • Szostak zadaszenie basenu ::
  • Domż - fortepian ::
  • Zadaszenie basenu Excusive Gab ::

Ogrody zimowe od strony południowej

Ogród zimowy zbudowany na południowej ścianie budynku jest silnie narażony na działanie promieni słonecznych. Zimą cecha ta jest niewątpliwie zaletą, ponieważ w łatwy i tani sposób możemy dogrzać wnętrze naszego domu. Jednak latem, gdy temperatura na zewnątrz znacznie przekracza 20ºC, a słońce grzeje intensywniej nasz ogród zimowy bardzo szybko może się zamienić w saunę. Aby zapobiec takiej sytuacji proponujemy Państwu zastosowanie się do poniższych rad.

Jeżeli wokół ogrodu zimowego mamy do zagospodarowania trochę wolnej przestrzeni warto zastanowić się nad posadzeniem drzew liściastych. Latem będą osłaniały ogrody zimowe, aby do środka nie dostało się zbyt dużo promieni słonecznych. Będą także doskonale komponowały się z zielenią roślin hodowanych we wnętrzu zabudowy. Zimą zaś ich pozbawione liści gałęzie nie będą utrudniały dostępu do światła słonecznego.

Niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na posadzenie drzew wokół naszej zabudowy. W takiej sytuacji polecamy zastosowanie szyb przeciwsłonecznych – refleksyjnych. Ich zadaniem jest niedopuszczenie promieni słonecznych do wnętrza ogrodu zimowego, a co za tym idzie zapobieganie nagrzewaniu się oraz ograniczenie straty ciepła, co z kolei jest bardzo ważne zimą. Wybór szkła o wysokich parametrach izolacyjnych oraz przejrzystości będzie idealny, jeśli chcemy nasze ogrody zimowe wykorzystywać również do hodowli roślin.

Najlepszym, niestety również najbardziej kosztownym sposobem na zapobiegnięcie nagrzewaniu się wnętrza ogrodu zimowego są różnego rodzaju zacienienia. Najskuteczniejsze są rolety zewnętrzne, usytuowane zarówno na dachu jak i ścianach bocznych, które nie dopuszczają do przedostawania się promieni słonecznych do wnętrza ogrodu. Zastosowanie nowoczesnej automatyki znacznie ułatwia korzystanie z zacienień. Możemy za pomocą jednego przycisku na pilocie rozsunąć lub zasunąć roletę. Dodatkowo polecamy kupno czujnika wiatrowo-słonecznego, który pod wpływem silnego wiatru lub deszczu automatycznie chowa roletę do specjalnej aluminiowej osłony.

Istnieje również możliwość zamontowania rolet wewnętrznych. Jednak z racji tego, iż znajdują się one od wewnętrznej strony ogrodu zimowego nie zapobiegają przedostawaniu się ciepła do środka zabudowy – chronią jedynie przed światłem. Ich zaletą jest z pewnością walor estetyczny. Montując różnego rodzaju zacienienia wewnętrzne możemy w łatwy sposób uatrakcyjnić nasze ogrody zimowe, a także nadać im unikalnego wystroju.
 

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Masz ogród zimowy albo zadaszenie? Zdecyduj się na zacienienie
2020-06-18
Na zacienienie ogrodu zimowego można zdecydować się zarówno przed montażem wszystkich elementów, jak również już po postawieniu ogrodu zimowego. Dlaczego zadaszenie może być dobrym pomysłem i w jaki sposób wpływa na prowadzenie takiego ogrodu?
więcej

Newsletter