Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Zamarski stół ::
  • Prestige biuro Zamarski ::
  • Dom Łuk ::
  • Prestige na zewnątrz auto ::
  • Jaworu 2 ::
  • Exlusive Jaszcz ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Sulew_1 ::
  • Zadaszenie basenu Dziur ::

Kilka cennych porad dotyczących ogrodu zimowego

Ogród zimowy to wspaniałe miejsce do wypoczynku. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się urokami posiadania takiej zabudowy proponujemy zastosowanie się do kilku poniższych rad.

Jak ukryć ogrzewanie ?
Aby grzejniki w naszym ogrodzie zimowym były mniej widoczne możemy „schować” je w specjalnym tunelu poniżej poziomu podłogi. Jeśli nie mamy takiej możliwości możemy w dolnej części ogrodu zimowego zastosować panel nieprzeźroczysty, który zamaskuje grzejnik od zewnątrz.

Jak utrzymać szyby dachowe w czystości ?
Mycie i czyszczenie szyb dachowych w ogrodzie zimowym nie należy do czynności przyjemnych i prostych. Aby ograniczyć tą czynność do minimum polecamy zastosowanie szkła samoczyszczącego zamiast zwykłego oszklenia.

Jak ograniczyć zabrudzenie dolnych części ogrodu zimowego ?
Dolne partie ogrodu zimowego są szczególnie narażone na zabrudzenie przez spadające i odbijające się od betonowego fundamentu krople deszczu. Aby zapobiec takiej sytuacji warto przed ścianą ogrodu zimowego stworzyć pas żwiru lub drobnych kamyków.

Jakie drzwi zajmują najmniej miejsca ?
Ogród zimowy to pomieszczenie, w którym nie chcemy niepotrzebnie marnować nawet kawałka przestrzeni. Problemem, zatem mogą stać się drzwi rozwierne otwierane do środka. Dobrym pomysłem jest zastosowanie zamiast nich drzwi przesuwnych.

Pod jakim kątem powinien być nachylony dach ?
Optymalny kąt nachylenia dachu mieści się w przedziale 25 – 40 °. Biorąc pod uwagę klimat w Polsce, gdzie mamy do czynienia z opadami śniegu jest to ważna kwestia. Gdy dach ma odpowiedni spadek kolejną nieprzyjemną czynność, jaką niewątpliwie jest odśnieżanie dachu ogrodu zimowego mamy z głowy.

Jak ograniczyć nagrzewanie się wnętrza ogrodu zimowego ?
Warto zastanowić się czy chcemy wydawać pieniądze na specjalne szyby o wysokich parametrach przepuszczalności energii słonecznej, które mogą okazać się niewystarczające w pewnych warunkach pogodowych, czy lepiej zainwestować w zacienienie. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się naszą ofertą rolet zewnętrznych oraz wewnętrznych, żaluzji fasadowych oraz markiz.

Jakie rolety – wewnętrzne czy zewnętrzne ?
Jeśli zdecydowaliśmy się na zacienienie warto zastanowić się na wyborem odpowiedniego systemu. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu związanym z ogrodami zimowymi oraz systemami zacienień doradzamy kupno rolet zewnętrznych. Zatrzymują one promienie słoneczne już na zewnątrz ogrodu zimowego, przez co powietrze wewnątrz nie nagrzewa się.

Jaki jest najprostszy sposób wentylacji ogrodu zimowego ?
Najprostszym i najtańszym sposobem wentylacji ogrodu zimowego jest zastosowanie pod połacią dachu trapezowych okien uchylnych, czyli Ventusów. Wiadomo, iż ciepłe powietrze unosi się do góry i kumuluje pod dachem ogrodu zimowego, dlatego uchylając specjalne okna wypuszczamy je na zewnątrz i w ten sposób obniżamy temperaturę wewnątrz zabudowy.
 

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Ogród zimowy do zadań specjalnych!
2020-08-26
Ogród zimowy to wyjątkowa przestrzeń każdego domu. Szereg zalet, jakie posiada docenią wszyscy domownicy, od dzieci po seniorów. Jego aranżacja zależy wyłącznie od naszej fantazji. Posiadacze własnej oranżerii tworzą w niej zazwyczaj przytulną przestrzeń zieloną, w której można się zrelaksować i odpocząć od świata zewnętrznego. Szczególnie polecamy tego typu ogród zimowy do organizacji wnętrza dla dzieci, osób starszych lub niepełnosprawnych.
więcej

Newsletter