Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Classic brąz od wewnatrz poduszki ::
  • Prestige z zewnątrz Wiśniew ::
  • dom lampa ::
  • Prestige dwa ogrody ::
  • Sir-bud ::
  • Szostak zadaszenie basenu ::
  • Domż - fortepian ::
  • Zadaszenie basenu Excusive Gab ::

Jak wpływa przebywanie w ogrodzie zimowym na nasze zdrowie

Mogłoby się wydawać, iż ogród zimowy nie ma zbyt wielkiego wpływu na stan naszego zdrowia
i samopoczucie. Jednak nic bardziej mylnego - badania naukowców dowodzą, że przebywanie w ogrodzie zimowym wypełnionym dużą ilością roślin wpływa pozytywnie na nasze zdrowie.
 

Powszechnie wiadomo, iż głównymi producentami tlenu w przyrodzie są rośliny liściaste.
Ale co zrobić w zimie, gdy większość roślin jest w stanie spoczynku? Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie zielonego zakątka w ogrodzie zimowym. Rośliny mogą w nim rosnąć i kwitnąć przez cały rok,
a co za tym idzie dostarczać nam-użytkownikom ogrodów zimowych czystego tlenu.
 

W dobie wszechobecnych zanieczyszczeń powietrza oraz smogu ogrody zimowe mogą stać się swego rodzaju azylem, chroniącym nas przed tymi zagrożeniami. Posiadanie dużej ilości roślin w ogrodzie zimowym jest również korzystne dla osób cierpiących na alergie. Krążące w powietrzu pyły są wychwytywane i wiązane przez liście roślin wypełniających nasz ogród zimowy.
 

Ponadto stężenie dwutlenku węgla, będącego skutkiem ubocznym procesu produkcji tlenu jest znacznie poniżej poziomu szkodliwego dla zdrowia. Dlatego zaadoptowanie ogrodu na sypialnię czy pokój gościnny jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ogrody zimowe mogą również zostać zaaranżowane na gabinet lub miejsce pracy, a przebywanie w takim zielonym ogrodzie wpływa pozytywnie na wydajność naszej pracy oraz ogólne samopoczucie.
 

Kilka godzin spędzonych w ogrodzie zimowym pełnym roślin daje taki sam efekt jak orzeźwiający spacer po lesie, w dodatku bez konieczności ruszania się zza biurka.
 

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Masz ogród zimowy albo zadaszenie? Zdecyduj się na zacienienie
2020-06-18
Na zacienienie ogrodu zimowego można zdecydować się zarówno przed montażem wszystkich elementów, jak również już po postawieniu ogrodu zimowego. Dlaczego zadaszenie może być dobrym pomysłem i w jaki sposób wpływa na prowadzenie takiego ogrodu?
więcej

Newsletter