Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Zamarski stół ::
  • Prestige biuro Zamarski ::
  • Dom Łuk ::
  • Prestige na zewnątrz auto ::
  • Jaworu 2 ::
  • Exlusive Jaszcz ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Sulew_1 ::
  • Zadaszenie basenu Dziur ::

Jak wpływa przebywanie w ogrodzie zimowym na nasze zdrowie

Mogłoby się wydawać, iż ogród zimowy nie ma zbyt wielkiego wpływu na stan naszego zdrowia
i samopoczucie. Jednak nic bardziej mylnego - badania naukowców dowodzą, że przebywanie w ogrodzie zimowym wypełnionym dużą ilością roślin wpływa pozytywnie na nasze zdrowie.
 

Powszechnie wiadomo, iż głównymi producentami tlenu w przyrodzie są rośliny liściaste.
Ale co zrobić w zimie, gdy większość roślin jest w stanie spoczynku? Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie zielonego zakątka w ogrodzie zimowym. Rośliny mogą w nim rosnąć i kwitnąć przez cały rok,
a co za tym idzie dostarczać nam-użytkownikom ogrodów zimowych czystego tlenu.
 

W dobie wszechobecnych zanieczyszczeń powietrza oraz smogu ogrody zimowe mogą stać się swego rodzaju azylem, chroniącym nas przed tymi zagrożeniami. Posiadanie dużej ilości roślin w ogrodzie zimowym jest również korzystne dla osób cierpiących na alergie. Krążące w powietrzu pyły są wychwytywane i wiązane przez liście roślin wypełniających nasz ogród zimowy.
 

Ponadto stężenie dwutlenku węgla, będącego skutkiem ubocznym procesu produkcji tlenu jest znacznie poniżej poziomu szkodliwego dla zdrowia. Dlatego zaadoptowanie ogrodu na sypialnię czy pokój gościnny jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ogrody zimowe mogą również zostać zaaranżowane na gabinet lub miejsce pracy, a przebywanie w takim zielonym ogrodzie wpływa pozytywnie na wydajność naszej pracy oraz ogólne samopoczucie.
 

Kilka godzin spędzonych w ogrodzie zimowym pełnym roślin daje taki sam efekt jak orzeźwiający spacer po lesie, w dodatku bez konieczności ruszania się zza biurka.
 

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Ogród zimowy do zadań specjalnych!
2020-08-26
Ogród zimowy to wyjątkowa przestrzeń każdego domu. Szereg zalet, jakie posiada docenią wszyscy domownicy, od dzieci po seniorów. Jego aranżacja zależy wyłącznie od naszej fantazji. Posiadacze własnej oranżerii tworzą w niej zazwyczaj przytulną przestrzeń zieloną, w której można się zrelaksować i odpocząć od świata zewnętrznego. Szczególnie polecamy tego typu ogród zimowy do organizacji wnętrza dla dzieci, osób starszych lub niepełnosprawnych.
więcej

Newsletter