Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Jawor 3 Classic ::
  • Prestige dwa ogrody ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Prestige od wewnątrz ławki ::
  • Ogród zimowy Bu Cieszyn ::
  • Zadaszenie basenu Exlusive Gab ::
  • Domż - fortepian ::
  • Prestige na zewnątrz auto ::

Aktualności

« powrót do listy


Zacienienia okien, tarasów i ogrodów zimowych
2020-11-10
Zacienienia okien, tarasów i ogrodów zimowych Wszyscy uwielbiamy słońce i lubimy się na nim wygrzewać, ale czasami jego nadmiar może być męczący, zwłaszcza jeśli przebywa się w pomieszczeniu, a promienie wpadają przez okna, utrudniając pracę, odpoczynek lub powodują, że we wnętrzu staje się zbyt gorąco. By tego uniknąć, warto wyposażyć się w odpowiednie zacienienia, które skutecznie zabezpieczą nas przed słońcem w upalne dni. Poznajcie bliżej atrakcyjne rozwiązania oferowane przez firmę Gracja!


Zacienienia na zewnątrz budynku

Zacienienia zewnętrzne skutecznie chronią przed słońcem. Najczęściej montowane są na dachu ogrodów zimowych w postaci rolet, czasami na jego ścianach. Zacienienia typu loggia lub żaluzje fasadowe cechują się szeroką funkcjonalnością, nie tylko bowiem blokują dostęp promieni UV, ale też sprawiają, że możesz zachować większą prywatność. Wystarczy zasłonić rolety i cieszyć się odpoczynkiem z dala od wzroku innych osób. Jest to szczególnie istotne dla osób, które mają bliskich sąsiadów, a przy ogrodzie zimowym posiadają także basen. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej automatyki sterowanie zacienieniami stało się niezwykle proste – wystarczy jeden przycisk na pilocie i już możemy cieszyć się przyjemnym cieniem. Warto również zwrócić uwagę na czujnik pogodowy, który sam - w zależności od panujących na daną chwilę warunków atmosferycznych – steruje pracą zacienienia. Jest to niezwykle komfortowe ponieważ w sytuacji, gdy nie ma nas w domu, a świeci słońce zacienienie samo się rozwinie i nie dopuści, aby pomieszczenie się nagrzało.

Zacienienie od środka

Wewnętrzne zacienienia mają za zadanie skutecznie chronić przed słońcem. Zazwyczaj montuje się rolety w jasnych kolorach, dzięki czemu, zasłaniając nimi okna czy szklany dach ogrodu zimowego, w pomieszczeniu nie robi się całkowicie ciemno. W ten sposób we wnętrzu tworzy się przyjemny klimat, który znakomicie sprzyja wypoczynkowi. Wewnętrzne zacienienie w ogrodzie zimowym może pełnić nie tylko rolę funkcjonalną chroniącą wnętrze ogrodu przed nagrzewaniem, ale także dekoracyjną ponieważ szeroki wachlarz tkanin i kolorów pozwala dobrać rozwiązanie nawiązujące do wybarwienia konstrukcji zabudowy czy elewacji budynku. Zarówno zacienienie wewnętrzne ogrodu zimowego, jak i zewnętrzne daje pełen komfort korzystania z jego uroków o każdej porze, w kameralnej intymnej atmosferze, bez wzroku sąsiadów czy przechodniów.

Markizy na balkon lub taras

Instalację markiz poleca się przede wszystkim posiadaczom tarasów lub balkonów. Stanowią one swoiste materiałowe zadaszenie, które daje przyjemny cień w słoneczny dzień, ale będzie też znakomitym rozwiązaniem w czasie deszczu, kiedy mimo niepogody planujemy przebywać na zewnątrz. Wówczas markizy skutecznie zabezpieczą nas oraz ogrodowe meble przed opadami.
Wybierając markizy, które idealnie spełnią nasze oczekiwania, warto postawić na produkty wysokiej jakości wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów. Znakomicie w sprawdzi się tu akryl, poliester lub dralon, które poddane odpowiedniej impregnacji, nie wypłowieją na słońcu i będą posiadać również wodoszczelne właściwości.
Wysokiej jakości zacienienia zarówno ogrodów zimowych, jak i okien, tarasów czy przeszklonych budynków znajdziesz w ofercie firmy Gracja. Oferujemy kompleksową realizację każdego projektu. Indywidualne dostosowanie oferty do potrzeb Klienta oraz zadbanie o jak najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które zapewnią swobodne korzystanie z zacienień każdemu domownikowi.
Skontaktuj się z nami już dziś. Przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę na miarę Twoich potrzeb.


« powrót do listy

Aktualności

Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji ogrodu zimowego?
2020-12-21
Ogród zimowy w dzisiejszych czasach cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, jest to bowiem bardzo przyjemne miejsce do relaksu i odskocznia od mrozu czy deszczu na zewnątrz. Ponadto oranżeria to także bezpieczne miejsce dla roślin, których nie powinno przechowywać się na mrozie. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, żeby miejsce to było komfortowe, wygodne i funkcjonalne?
więcej

Newsletter