Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Domż - fortepian ::
  • Prestige od wewnątrz ławki ::
  • Ogród zimowy Bu Cieszyn ::
  • Sulew_1 ::
  • Szefowa Zamarski taras ::
  • Zadaszenie basenu Excusive Gab ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Zadaszenie basenu Dabro ::

Zacienienie ogrodu zimowego

Zacienienie jest niezbędnym elementem każdego ogrodu zimowego zapewniającym komfortowe użytkowanie zabudowy w letnich miesiącach. Na rynku istnieje wiele różnych systemów zacienień ogrodów zimowych: rolety wewnętrzne, rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe, markizy. Poniżej prezentujemy Państwu kilka rozwiązań znajdujących się w ofercie firmy Gracja.


Rolety wewnętrzne to bardzo popularne i wizualnie atrakcyjne rozwiązanie zacienienia ogrodów zimowych. Za ich pomocą w łatwy sposób możemy zacienić nasz ogród zimowy, a za sprawą różnorodnych rozwiązań i bogatej palety kolorów tkanin urozmaicić jego wnętrze. Niestety podstawową wadą tego systemu jest fakt, iż promienie słoneczne przenikają do wnętrza ogrodu i nagrzewają przestrzeń pomiędzy szybą a roletą. Co prawda rolety wewnętrzne chronią ogród zimowy przed światłem, jednak nie są w stanie uchronić jego wnętrza przed nagrzewaniem.

Rolety zewnętrzne to zdecydowanie lepszy i skuteczniejszy sposób ochrony ogrodu zimowego przed nadmiernym nagrzaniem. Ich zadaniem jest niedopuszczenie promieni słonecznych do wnętrza ogrodu zimowego. Wykonane są z materiału o zwiększonej wytrzymałości oraz odporności na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV. Dzięki bogatej palecie kolorów tkanin możemy dopasować kolor rolety do koloru tynku lub konstrukcji ogrodu zimowego.

   

Skutecznym sposobem zacienienia zewnętrznego są również żaluzje fasadowe, w przypadku których mamy możliwość regulacji nachylenia listew, przez co możemy kontrolować ilość wpadających do ogrodu zimowego promieni słonecznych. Barwę żaluzji fasadowych również możemy dopasować do koloru konstrukcji ogrodu zimowego lub budynku, przez co oprócz idealnej ochrony przed słońcem stanowią również niepowtarzalny element dekoracyjny. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii rolety oraz żaluzje sterowane są automatycznie za pomocą pilota, co czyni je niezwykle prostymi w obsłudze. Wystarczy jeden przycisk i możemy cieszyć się przyjemnym cieniem w naszym ogrodzie zimowym.

Oprócz rozwiązań technicznych do zacienienia ogrodu zimowego możemy zastosować również elementy natury – drzewa, krzewy oraz rośliny pnące rosnące w sąsiedztwie zabudowy. W przypadku drzew szczególnie zaleca się gatunki liściaste. W okresie letnim rośliny za pomocą swych liści w naturalny sposób stanowią osłonę i chronią wnętrze ogrodu zimowego przed nadmiernym nagrzaniem. Natomiast w zimie brak liści sprzyja „dogrzaniu” ogrodu zimowego promieniami słonecznymi. Jest to bardzo ważne, ponieważ głównym zadaniem ogrodów zimowych, oprócz powiększenia powierzchni mieszkalnej domu oraz wzrostu jego atrakcyjności, jest poprawa bilansu energetycznego budynku. Ogród zimowy w tym wypadku pełni rolę bufora cieplnego.

 

Zapraszamy na stronę www.zacienienia.pl , gdzie znajdują się opisy proponowanych systemów oraz galeria realizacji.

Aktualności

Poznaj zadaszenia basenowe i ich zalety
2020-10-14
Basen to coraz powszechniejszy widok w polskich ogrodach. Możliwość zrelaksowania się w orzeźwiającej wodzie podczas uciążliwych wakacyjnych upałów, jest czymś co nęci każdego. Co jednak z pozostałymi porami roku? Czy budowa przydomowego basenu musi oznaczać korzystanie z niego tylko w krótkim sezonie letnim?
więcej

Newsletter