Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Kraj biały classic wewnatrz ::
  • Prestige z zewnątrz Wiśniew ::
  • Dom Łuk ::
  • Prestige od wewnątrz ławki ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Zadaszenie basenu Exlusive Gab ::
  • Zamarski stół ::
  • Prestige dwa ogrody ::

Aktualności

« powrót do listy


Poznaj zadaszenia basenowe i ich zalety
2020-10-14
Poznaj zadaszenia basenowe i ich zalety Basen to coraz powszechniejszy widok w polskich ogrodach. Możliwość zrelaksowania się w orzeźwiającej wodzie podczas uciążliwych wakacyjnych upałów, jest czymś co nęci każdego. Co jednak z pozostałymi porami roku? Czy budowa przydomowego basenu musi oznaczać korzystanie z niego tylko w krótkim sezonie letnim?


Faktem jest, że występująca w naszym kraju pogoda bywa nieraz kapryśna i nieprzewidywalna. Możliwości jakie zapewniają ogrodowe, odkryte baseny są mocno uwarunkowane od warunków atmosferycznych. Istnieją jednak sposoby na to by temu zaradzić i korzystać z nich całorocznie.

Czy trzeba rezygnować z basenu w ogrodzie?

Jednym z rozwiązań są oczywiście baseny umiejscowione wewnątrz czterech ścian. Ich powstanie wiąże się jednak ze znacznie większymi kosztami niż budowa basenu na zewnątrz. Poza tym tego rodzaju inwestycję należy uwzględnić już na etapie planowania domu. Nie jest to zatem wyjście, które w jakikolwiek sposób usatysfakcjonuje tych, którzy pragną zainwestować w basen w późniejszym czasie. Z tego też powodu rzeczą, którą warto się zainteresować na pierwszym miejscu jest zadaszenie basenu ogrodowego.
Jakie możliwości dostarcza to rozwiązanie? Czy zadaszenia basenowe dobrze spełniają swoją funkcję?

Korzyści płynące z zadaszenia basenów

Podstawowym pytaniem na jakie należy sobie odpowiedzieć jest to, czy dzięki zadaszeniu faktycznie można korzystać z zewnętrznych basenów dłużej. Odpowiedź jest twierdząca. Dzieję się tak, ponieważ tworzą one szczelną kopułę nad niecką basenową, skutecznie chroniąc basen i korzystających z niego ludzi przed niepogodą. Szczelna konstrukcja zadaszenia basenowego sprawia, że woda nie wychładza się tak szybko i pod kopułą wytwarza się cieplejszy mikroklimat. Dodatkowo wiatr ani deszcz nie przeszkadzają w zażywaniu kąpieli. To sprawia, że z basenu można korzystać zdecydowanie częściej. W ten sposób sezon kąpielowy przedłuża się z miesięcy letnich także na późną wiosnę i wczesną jesień.
Kolejną z korzyści jest to, że basen łatwiej utrzymać w czystości. Zadaszenie sprawia, że znajdująca się w nim woda chroniona jest przed spadającymi liśćmi i igliwiem, owadami oraz spływającą wodą deszczową. Oznacza to rzadsze czyszczenie basenu oraz jego chlorowanie, a także mniejsze zużycie filtrów.
Istotną kwestią jest także prywatność, którą zapewniają zadaszenia basenów. Dzięki nim nawet w ogrodach wystawionych na widok sąsiadów będzie można uzyskać nieco upragnionej prywatności i spokoju podczas zażywania relaksu. Dodatkowo mogą stanowić one dodatkowe zabezpieczenie, jako że zamknięte ograniczają one dostęp do niecki basenowej dla dzieci czy zwierząt, co chroni przed nieszczęśliwymi wypadkami.

Zadaszenia basenowe - ceny i modele

Zadaszenia basenów są konstrukcjami opartymi na ramach z aluminium lub drewna. Występują w wersjach zarówno stałych, jak i przesuwnych. Pozwala to na dobranie odpowiedniego zadaszenia do możliwości swojego basenu, a także osobistych preferencji. Zadaszenia przesuwne są rozwiązaniem elastycznym, ponieważ w czasie ciepłych dni, w których nie są potrzebne, można w bardzo prosty sposób odkryć basen na czas korzystania z niego.
Ceny wykonania zadaszenia basenu w związku z różnymi wymiarami i kształtami przydomowych basenów, różnią się od siebie. Decydując się na takie rozwiązanie najprościej wykonać indywidualną wycenę w oparciu o swoje oczekiwania. Gracja służy pomocą na każdym etapie planowania i konstrukcji takiego projektu.


« powrót do listy

Aktualności

Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji ogrodu zimowego?
2020-12-21
Ogród zimowy w dzisiejszych czasach cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, jest to bowiem bardzo przyjemne miejsce do relaksu i odskocznia od mrozu czy deszczu na zewnątrz. Ponadto oranżeria to także bezpieczne miejsce dla roślin, których nie powinno przechowywać się na mrozie. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, żeby miejsce to było komfortowe, wygodne i funkcjonalne?
więcej

Newsletter