Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Kraj biały classic wewnatrz ::
  • Prestige z zewnątrz Wiśniew ::
  • Dom Łuk ::
  • Prestige od wewnątrz ławki ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Zadaszenie basenu Exlusive Gab ::
  • Zamarski stół ::
  • Prestige dwa ogrody ::

Aktualności

« powrót do listy


Zacienienia w ogrodzie zimowym
2019-07-08
Zacienienia w ogrodzie zimowym Ochrona przeciwsłoneczna ogrodu zimowego.


W zimnych porach roku każdy promień słońca w ogrodzie zimowym jest bardzo mile widziany. Latem ciepło może stanowić duży problem. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zacienienia, które przeciwdziała nagrzewaniu wnętrza ogrodu zimowego i podnosi komfort jego użytkowania.

W ochronie przed słońcem można zastosować zacienienie zewnętrzne lub wewnętrzne.

ogród zimowy Gracja

Najlepsze efekty uzyskuje się dzięki zacienieniu zewnętrznemu ponieważ nie pozwala ono na wnikanie promieni słonecznych do wnętrza ogrodu zimowego. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, zaleca się zainstalowanie zacienienia zarówno na ścianach jak i na dachu ogrodu zimowego.
Wśród dostępnych rozwiązań możemy wybrać markizę lub roletę dopasowaną wymiarem do ogrodu zimowego, a szeroki wachlarz tkanin i kolorów pozwoli nam dobrać rozwiązanie nawiązujące do wybarwienia konstrukcji zabudowy czy elewacji budynku.

 

Wewnętrzne zacienienie w ogrodzie zimowym może pełnić nie tylko rolę funkcjonalną chroniacą wnetrze ogrodu przed nagrzewaniem, ale także dekoracyjną. Zacienienie wewnętrzne ogrodu daje nam pełen komfort korzystania z jego uroków o każdej porze, w kameralnej intymnej atmosferze, bez wzroku sąsiada czy też przechodniów.
Zamontowanie zacienienia w naszym ogrodzie zimowym to inwestycja, która w dłuższej perspektywie na pewno nam się zwróci, a także znacznie uprzyjemni przebywanie i odpoczynek w jego wnętrzu.

 

 

Zacienienia w ogrodzie zimowym są zwykle produktami, które są wykonane na miarę, a tym samym dostosowują się do geometrii zabudowy. 

 

 


« powrót do listy

Aktualności

Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji ogrodu zimowego?
2020-12-21
Ogród zimowy w dzisiejszych czasach cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, jest to bowiem bardzo przyjemne miejsce do relaksu i odskocznia od mrozu czy deszczu na zewnątrz. Ponadto oranżeria to także bezpieczne miejsce dla roślin, których nie powinno przechowywać się na mrozie. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, żeby miejsce to było komfortowe, wygodne i funkcjonalne?
więcej

Newsletter