Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Domż - fortepian ::
  • Prestige od wewnątrz ławki ::
  • Dom Łuk ::
  • Prestige na zewnątrz auto ::
  • Jaworu 2 ::
  • Zadaszenie basenu Dziur ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Taras nowy ::
  • Prestige otwarty roleta ::

Aktualności

« powrót do listy


Projekt ogrodu zimowego mówimy jak!
2020-04-02
Projekt ogrodu zimowego mówimy jak!


Ogród zimowy to rozwiązanie, po które sięgają zarówno klienci prywatni, jak i restauracje, kawiarnie oraz właściciele innych lokali usługowych. Stanowi on praktyczny, a jednocześnie estetyczny element architektoniczny pozwalający cieszyć się otoczeniem zielonych roślin przez cały rok. W zastosowaniu komercyjnym znacznie podnosi atrakcyjność całego obiektu. Z kolei jako część domu mieszkalnego stanowi znakomity sposób na docieplenie budynku, a także stworzenie wyjątkowego miejsca do relaksu i wypoczynku dla całej rodziny. By jednak oranżeria skutecznie spełniła swoją funkcję, musi być odpowiednio zaprojektowana. W dzisiejszym artykule radzimy zatem, jak stworzyć projekt, który w 100% zaspokoi nasze oczekiwania i potrzeby.

Projektując własny ogród zimowy, najlepiej jest zgłosić się do specjalistów, czyli producentów oranżerii. Doświadczona firma projektująca ogrody zimowe dołoży wszelkich starań, by dokładnie dowiedzieć się, czego klient oczekuje, by następnie przenieść te życzenia na rzeczywistość. Bardzo istotny jest najdrobniejszy szczegół całego budynku czyli materiały wykonawcze, lokalizacja, przeznaczenie oranżerii oraz jej dopasowanie do całości domu.

Ogród zimowy – lokalizacja

 Budowę ogrodu zimowego najlepiej zaplanować równolegle do budowy samego domu. Takie rozwiązanie znacznie obniża koszt całego przedsięwzięcia, a do tego pozwala usytuować oranżerię dokładnie tam, gdzie tego chcemy. Warto zaznaczyć, że jej położenie ma niebagatelne znaczenie dla roślin, które się w niej znajdą. Warto więc przemyśleć, czy chcemy, by nasz ogród zimowy znajdował się od strony północnej, południowej, wschodniej czy zachodniej.

Idealnym umiejscowieniem pod tym kątem jest lokalizacja ogrodu zimowego od strony południowej. Gwarantuje ona najlepszy dostęp światła słonecznego, co nie tylko zapewni roślinom odpowiednie warunki do życia, ale też znacznie ociepla cały budynek. W ten sposób w przyszłości będziemy mogli oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. 

Ogród zimowy – wygląd

Projekt ogrodu zimowego musi być estetyczny. Stanowi bowiem część dekoracyjną domu. Ważne więc, by idealnie komponował się z pozostałą elewacją i stanowił z nią integralną całość. Pamiętajmy też, że oranżeria jest zazwyczaj elementem przejściowym między ogrodem na zewnątrz, a wnętrzem domu. Dobrze by było zatem, by projekt uwzględniał łączący te dwa elementy charakter.

System odprowadzania wody

Odprowadzanie wody w ogrodzie zimowym powinno być dobrze przemyślane. Ważne jest w tym przypadku prawidłowe nachylenie dachu oraz umiejętnie zaprojektowany system rynnowy, który zapobiega kumulowaniu się wody.

Ogród zimowy – materiały budowlane

Do jednych z najczęściej wybieranych materiałów wykorzystywanych do budowy ogrodu zimowego należy drewno. Ten rodzaj tworzywa nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest również trwałe i wytrzymałe. Jego odpowiednia konserwacja sprawi, że oranżeria będzie zachwycać swoim wyglądem przez długie lata.

Drzwi do oranżerii

Najlepszym modelem drzwi do ogrodu zimowego jest wersja przesuwna. Pozwala ona zaoszczędzić przestrzeń. Jest wygodna i praktyczna, a do tego umożliwia stworzenie komfortowego połączenia między oranżerią a ogrodem zewnętrznym w ciepłe dni.


« powrót do listy

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Dlaczego warto zdecydować się na zadaszenie basenu?
2020-05-27
Zadaszenie basenu jest bardzo wygodne. Można zaobserwować coraz więcej zwolenników takiego rozwiązania. Warto więc zapoznać się dlaczego jest to tak komfortowa opcja.
więcej

Newsletter