Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Classic brąz od wewnatrz poduszki ::
  • Prestige z zewnątrz Wiśniew ::
  • dom lampa ::
  • Prestige dwa ogrody ::
  • Sir-bud ::
  • Szostak zadaszenie basenu ::
  • Domż - fortepian ::
  • Zadaszenie basenu Excusive Gab ::

Aktualności

« powrót do listy


Drewniane drzwi i okna to wyjątkowy styl
2020-05-27
Drewniane drzwi i okna to wyjątkowy styl Drewno ma szlachetny i wyjątkowy wygląd. Nadaje budynkowi niesamowitego oraz czarującego charakteru. Dlaczego warto wybierać drewniane drzwi i okna?


 Mity na temat drewnianych drzwi i okien

Zanim wymienimy plusy tego rozwiązania, to warto opisać popularne mity, które nie są prawdą. Wiele osób rezygnuje z drewnianych drzwi i okien kierując się właśnie przeświadczeniem związanym z powtarzanymi informacjami, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Jednym z poglądów jest twierdzenie, że drewno nie jest wystarczająco szczelne i powoduje wpuszczanie do wnętrza zimnego powietrza. To krzywdzące twierdzenie – drewno już od dawna jest stosowane w tworzeniu okien oraz drzwi, właśnie ze względu na jego izolacyjne właściwości. Stare okna, o które się nie dba, wykonane w zły sposób mogą przepuszczać zimne powietrze i obniżać temperaturę w pomieszczeniu. Jednak tylko wtedy, gdy użyte jest słabej jakości drewno, a sama instalacja ma różnorodne błędy konstrukcyjne. Gracja tworzy drewniane drzwi i okna on wielu lat. Dbamy nie tylko o najlepszą jakość wykorzystywanych materiałów, ale również o profesjonalny montaż. Dzięki temu okna i drzwi są szczelne i nie powodują problemów przy użytkowaniu. Kolejnym mitem jest zarzut, jakoby okna drewniane były mniej dźwiękoszczelne niż te wykonane z PCV. Nie jest to prawdą. Dźwiękoszczelność uzależniona jest od tego, jakiej gęstości jest wykorzystane drewno. Następnym nieprawdziwym twierdzeniem jest to, iż wilgoć niszczy drewno i okna oraz drzwi z niego wykonane mają małą trwałość. Wilgoć negatywnie wpływa wyłącznie na surowe drewno. Odpowiednio zabezpieczone będzie odporne nie tylko na wilgoć, ale również na różne warunki atmosferyczne.

Zalety drewnianych okien oraz drzwi – drewniany ogród zimowy

Jest wiele plusów posiadania drewnianych drzwi i okien. Są one przede wszystkim niezwykle stylowe i piękne. Indywidualny projekt pozwala dopasować ich wygląd do prywatnych wymagań oraz preferencji. Drewniane okna i drzwi będą stylistycznie pasowały do różnych aranżacji ogrodu przydomowego. Pięknie będzie wyglądał z nimi drewniany ogród zimowy. Nasza firma tworzy okna i drzwi drewniane, które wyróżnia wspaniała jakość wykonania. Możemy także realizować oryginalne projekty w oparciu o Państwa pomysły. Ogromną zaletą jest możliwość wyboru klasycznych, ozdobnych czy niestandardowych rodzajów drewnianych okien i drzwi. Bez problemu uzyskuje się dokładny rozmiar i kształt, zgodny z wyobrażeniem klienta. Kolejnym plusem jest ekologiczność tego rozwiązania. Drewno to naturalny surowiec, które wyróżnia dźwiękoszczelność i wytrzymałość. Doskonale izoluje wnętrze mieszkania z tym, co na zewnątrz. W zimę wysoka temperatura doskonale utrzymuje się w budynku. Drewniane okna i drzwi pozwalają na oszczędności energii.

Podsumowanie

Drewniane okna oraz drzwi są niesamowite, umożliwiają stworzenie niepowtarzalnego klimatu. Wyróżnia je także trwałość, doskonała izolacja dźwięków i temperatury. Są naturalne, ekologiczne i możliwe jest wykonanie okien oraz drzwi w wielu wyjątkowych rozmiarach, kształtach udekorowanych niesztampowymi zdobieniami. Jeśli chcą Państwo posiadać wyjątkowe drewniane drzwi oraz okna, zachęcamy do kontaktu z nami i omówienie projektu.


« powrót do listy

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Masz ogród zimowy albo zadaszenie? Zdecyduj się na zacienienie
2020-06-18
Na zacienienie ogrodu zimowego można zdecydować się zarówno przed montażem wszystkich elementów, jak również już po postawieniu ogrodu zimowego. Dlaczego zadaszenie może być dobrym pomysłem i w jaki sposób wpływa na prowadzenie takiego ogrodu?
więcej

Newsletter