Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Dom Łuk ::
  • Prestige dwa ogrody ::
  • Jaworu 2 ::
  • Prestige z zewnątrz Wiśniew ::
  • Classic brąz od wewnatrz poduszki ::
  • Zadaszenie basenu Dziur ::
  • Dom Zamarski ogród ::
  • Prestige otwarty roleta ::

Aktualności

« powrót do listy


Dlaczego warto wybrać okna drewniane?
2020-10-14
Dlaczego warto wybrać okna drewniane? Naturalne materiały budowlane i wykończeniowe od zawsze postrzegane były jako bardzo estetyczne, a czasem wręcz luksusowe. Piękno różnorakiego drewna przez wieki doceniane było na całym świecie. Czy to jednak jedyny powód przez który drewno jest tak popularne w branży budowlanej?


Co jednak z pozostałymi jego właściwościami? Czy decydując się na drewniane okna powinniśmy opierać się tylko i wyłącznie na ich walorach estetycznych? Powodów na to, by zdecydować się na okna z drewna jest wiele. Poniżej postaramy się zaprezentować najistotniejsze z nich.

Okna z drewna - wielość praktycznych zalet

Okna wykonane z tego naturalnego surowca cechują się bardzo dużą trwałością. Mogą służyć nawet kilkadziesiąt lat nie tracąc przy tym swoich właściwości. W przeciwieństwie do okien z PCV, posiadają jednolitą, wypełnioną strukturę. Odpowiednio zabezpieczone są odporne na wypaczenia, również te spowodowane dużymi wahaniami temperatur. By cieszyć się drewnianymi oknami w ich najlepszym stanie na długie lata, wystarczy regularnie je impregnować. Przy użyciu dostępnych dzisiaj preparatów jest to zadanie bardzo proste i niewymagające ani wielkiego wysiłku, ani nakładów finansowych.

 

Drewniane okna są też cenne dla wszystkich tych, którzy cenią sobie aspekty ekologiczne. Drewno jako naturalny surowiec nie wymaga do obróbki tylu substancji chemicznych co tworzywa sztuczne. Z kolei odpady powstałe przy pracy przy drewnie nie marnują się i wykorzystywane są w inny sposób, na przykład do produkcji płyt wiórowych.

Większość hałasów dostaje się do domów poprzez okna i drzwi. Drewno posiada znakomite właściwości dźwiękoszczelne. Dzięki zastosowaniu tego materiału w połączeniu z nowoczesnymi uszczelkami i szybami, można znacząco ograniczyć uciążliwość dochodzących z zewnątrz hałasów.

Właściwości termoizolacyjne również wskazują na wyższość drewnianych okien ponad te z tworzyw sztucznych. Ramy okienne z drewna w połączeniu z odpowiednimi zestawami szyb potrafią dać bardzo niski współczynnik przenikania ciepła. Oznacza to, że pomieszczenia nie będą wychładzać się tak szybko, a co za tym idzie odpowiednio dobrane drewniane okna mogą przyczynić się do obniżenia rachunków za ogrzewanie.

Drewniane okna to uniwersalna neutralność

Pomimo tego, że od strony estetycznej drewniane elementy często uznawane są za coś premium, to cechują się dużą wszechstronnością. Drewniane okna pasują zarówno do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz jak i tradycyjnych, rustykalnych domów. Okna z tego surowca charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością. Mnogość wzorów, kształtów, kolorów i ozdobników jakie dostępne są na rynku jest niemalże nieskończona. Daje to gwarancję, że odpowiednio dobrane okna z drewna pasować będą do każdego domu czy mieszkania.

 

Dobór drewnianych okien do swoich wnętrz

Okna tego typu potrafią jak żadne inne oddać indywidualny charakter danego budynku i go podkreślić. Gracja zajmująca się od 25 lat produkcją okien drewnianych, doskonale to rozumie. Przed dokonaniem wyboru zapraszamy do skonsultowania się z ekspertami, którzy pomogą w jego dokonaniu i zagwarantują idealne dopasowanie okien do oczekiwań klienta.

 


« powrót do listy

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Poznaj zadaszenia basenowe i ich zalety
2020-10-14
Basen to coraz powszechniejszy widok w polskich ogrodach. Możliwość zrelaksowania się w orzeźwiającej wodzie podczas uciążliwych wakacyjnych upałów, jest czymś co nęci każdego. Co jednak z pozostałymi porami roku? Czy budowa przydomowego basenu musi oznaczać korzystanie z niego tylko w krótkim sezonie letnim?
więcej

Newsletter