Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Kraj biały classic wewnatrz ::
  • Prestige z zewnątrz Wiśniew ::
  • Dom Łuk ::
  • Prestige od wewnątrz ławki ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Zadaszenie basenu Exlusive Gab ::
  • Zamarski stół ::
  • Prestige dwa ogrody ::

Aktualności

« powrót do listy


Co zyskujesz dzięki zadaszeniu basenowemu?
2020-11-10
Co zyskujesz dzięki zadaszeniu basenowemu? Własny basen ogrodowy to marzenie wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Jeśli należysz do tych szczęściarzy, z pewnością zastanawiasz się nad inwestycją w zadaszenie basenowe. I słusznie. Takie rozwiązanie ma bowiem wiele zalet i zalecane jest zwłaszcza w naszych warunkach klimatycznych, w których korzystanie z otwartego basenu jest znacznie ograniczone w czasie w skali całego roku. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego montaż zadaszenia basenowego to praktyczne rozwiązanie dla każdego.


Czysty basen na dłużej

Niezaprzeczalną zaletą zadaszenia basenowego jest ochrona zbiornika wodnego przed zabrudzeniami. Basen pod dachem brudzi się zdecydowanie mniej, niż taki, który jest odkryty 24 godziny na dobę. Zadaszenie chroni bowiem przed dostawaniem się do wody zabrudzeń z powietrza, minimalizuje wpadanie do środka liści oraz zabezpiecza przed deszczem. Dzięki zadaszeniu basenowemu utrzymanie basenu w czystości stanie się zdecydowanie łatwiejsze, a wszelkie prace porządkowe będą mogły być przeprowadzane rzadziej. To również pozwoli na oszczędzenie energii, czasu i pieniędzy wydanych na czynności oraz środki czyszczące.

Dłuższa eksploatacja basenu w ciągu roku

Posiadanie basenu ogrodowego w Polsce sprawia, że przy dobrej pogodzie, można z niego korzystać przez 2-3 miesiące w roku. Dzięki instalacji zadaszenia basenowego możemy wydłużyć ten sezon nawet o 3 miesiące. Pływanie będzie można rozpoczynać już wczesną wiosną i kończyć późną jesienią. Zadaszenie basenowe ochroni nas przed wiatrem, deszczem, a nawet śniegiem. Utrzyma też wodę w wyższej temperaturze i sprawi, że pływanie będzie komfortowe nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Wyższa temperatura wody

Posiadając odsłonięty basen, trzeba liczyć się z tym, że temperatura wody będzie zależna od temperatury powietrza na zewnątrz. By jednak zminimalizować ten wpływ, wystarczy zainstalować zadaszenie basenowe, które zminimalizuje spadek temperatury wody i uczyni wszelkie instalacje grzewcze bardziej efektywnymi w działaniu. Przyczyni się to również do niższych kosztów za prąd niezbędny do ogrzania wody.

Więcej prywatności w trakcie użytkowania basenu

Jeśli wokół swojego domu masz wścibskich sąsiadów, którzy lubią zaglądać przez płot, by zobaczyć, co się u Was dzieje, to instalacja zadaszenia basenowego z pewnością ukróci ten proceder. Istnieją takie rozwiązania, które skutecznie zakryją cały basen oraz przestrzeń wokół niego tak, by użytkownicy czuli się swobodnie podczas korzystania ze zbiornika wodnego. Zadaszenie basenowe pozwoli nawet na nieskrępowane przebieranie się przed i po wyjściu z wody tak, by nikt niepożądany nas nie podglądał.
Jak więc widać, zadaszenie basenowe posiada szereg zalet, które uczynią korzystanie z basenu bardziej komfortowym. Różnorodne rozwiązania, które znajdziesz w ofercie Gracja Cieszyn pozwalają na dostosowanie rodzaju zadaszenia zarówno do swoich indywidualnych potrzeb, jak możliwości finansowych. Jeśli zatem pragniesz wydłużyć możliwość korzystania z basenu ogrodowego oraz chcesz obniżyć koszty jego eksploatacji, skontaktuj się z nami. Wspólnie wybierzemy najlepszy wariant zadaszenia basenowego dla Ciebie.


« powrót do listy

Aktualności

Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji ogrodu zimowego?
2020-12-21
Ogród zimowy w dzisiejszych czasach cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, jest to bowiem bardzo przyjemne miejsce do relaksu i odskocznia od mrozu czy deszczu na zewnątrz. Ponadto oranżeria to także bezpieczne miejsce dla roślin, których nie powinno przechowywać się na mrozie. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, żeby miejsce to było komfortowe, wygodne i funkcjonalne?
więcej

Newsletter