Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Dom Łuk ::
  • Prestige dwa ogrody ::
  • Jaworu 2 ::
  • Prestige z zewnątrz Wiśniew ::
  • Classic brąz od wewnatrz poduszki ::
  • Zadaszenie basenu Dziur ::
  • Dom Zamarski ogród ::
  • Prestige otwarty roleta ::

Aktualności

« powrót do listy


Prozdrowotne właściwości ogrodów zimowych
2020-07-20
Prozdrowotne właściwości ogrodów zimowych Ogrody zimowe stanowią wyjątkowy element ozdobny każdego wnętrza. Są również doskonałym buforem cieplnym, dzięki któremu opłaty za ogrzewanie znacząco spadają. Nie wszyscy jednak wiedzą, że odpowiednio zaaranżowany ogród zimowy może mieć dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.


Przebywanie wśród roślin ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Jednakże mieszkańcy wielkich miast nie zawsze mamy taką sposobność. Poza tym w miesiącach jesienno-zimowych w naszym kraju brakuje możliwości kontaktu z zielenią. Na szczęście istnieje pewne rozwiązanie, dzięki któremu zapewnimy sobie dostęp do roślinności przez cały rok. Mowa oczywiście o ogrodzie zimowym, który odpowiednio zaaranżowany stanie się naszą oazą spokoju i naturalną terapią na smutki, niepokoje i złe samopoczucie.

Ogród zimowy na poprawę nastroju

Bliski kontakt z roślinami znakomicie koi zmysły, wycisza i relaksuje. Już kilkanaście minut dziennie w zielonym otoczeniu pozwala uspokoić umysł, zdystansować się do problemów i spojrzeć na rzeczywistość z zupełnie nowej perspektywy. Warto zatem stworzyć we własnym domu miejsce, które zapewni idealne warunki do relaksu w otoczeniu roślin. Własna oranżeria sprawdzi się pod tym kątem znakomicie.

Ogród zimowy podnosi jakość powietrza

Ogród zimowy ma również zbawienny wpływ na nasze zdrowie fizyczne. Duża ilość roślin znakomicie oczyszcza powietrze i uzupełnia je w tlen. Przebywanie w ogrodzie zimowym dotleni nas zatem, co korzystnie wpłynie na pracę całego organizmu, odżywi mózg, poprawi koncentrację i doda energii. Świetnym pomysłem zatem będzie urządzenie w ogrodzie zimowym domowej siłowni. Trening w miejscu obfitującym w roślinność pozwoli nam cieszyć się korzyściami płynącymi z ćwiczeń jak na zewnątrz przez cały rok.
Ponadto rośliny obecne w ogrodzie zimowym oczyszczają powietrze w całym domu. To ma niebagatelne znaczenie dla osób ze skłonnościami do alergii. Niektóre z roślin posiadają także właściwości wyłapywania szkodliwych pyłków z powietrza, co dodatkowo zwiększa ich działanie antyalergiczne.
Należy również wspomnieć, że oddychanie czystym powietrzem jest korzystne dla naszego układu oddechowego, krążeniowego i nerwowego. Kompleksowo odżywia komórki, co w dłuższej perspektywie poprawia nasze samopoczucie i podnosi poziom energii na co dzień.

Roślinna oaza w Twoim domu

Niewątpliwie warto otaczać się zieloną roślinnością jak najczęściej, a ogród zimowy stwarza do tego idealne warunki. Odpowiednio zaaranżowany będzie wspaniałą przystanią do relaksu, a do tego zatroszczy się o jakość powietrza w Twoim domu. Postaw już dziś na prozdrowotny drewniany ogród zimowy od Gracja Cieszyn i stwórz idealną przestrzeń dla zieleni.

 


« powrót do listy

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Poznaj zadaszenia basenowe i ich zalety
2020-10-14
Basen to coraz powszechniejszy widok w polskich ogrodach. Możliwość zrelaksowania się w orzeźwiającej wodzie podczas uciążliwych wakacyjnych upałów, jest czymś co nęci każdego. Co jednak z pozostałymi porami roku? Czy budowa przydomowego basenu musi oznaczać korzystanie z niego tylko w krótkim sezonie letnim?
więcej

Newsletter