Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Domż - fortepian ::
  • Prestige dwa ogrody ::
  • Kraj biały classic wewnatrz ::
  • Prestige z zewnątrz Wiśniew ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Zadaszenie basenu Excusive Gab ::
  • Szefowa Zamarski taras ::
  • Prestige od wewnątrz ławki ::
  • Classic brąz od wewnatrz poduszki ::
  • Zadaszenie basenu Dabro ::

Aktualności

« powrót do listy


Ogród zimowy jako bufor cieplny
2019-01-15
Ogród zimowy jako bufor cieplny


Bardzo dużą zaletą posiadania ogrodu zimowego są jego walory grzewcze. Ogród zimowy, który przylega bezpośrednio do ścian budynku mieszkalnego pełni rolę buforu cieplnego, a staje się tak za sprawią tak zwanego efektu cieplnego. Padające na przeszklone ściany i dach ogrodu zimowego promienie słoneczne nagrzewają znajdujące się wewnątrz powietrze. Nagrzane powietrze przemieszcza się docierając do wnętrza naszej przestrzeni mieszkalnej, wskutek czego nagrzewa się wnętrze domu. Jest to zupełnie naturalny sposób ogrzania wnętrza, ponieważ korzystamy tylko z promieni słonecznych. Jest to rozwiązanie bardzo energooszczędne, co zmniejsza koszty ogrzewania naszego domu, ale i również jest korzystne dla środowiska. Warto zwrócić uwagę na poprawę bilansu energetycznego budynku dzięki przylegającej do ścian zabudowie ogrodu zimowego.

 

Oczywistym jest, iż ciekawa bryła ogrodu zimowego na pewno nada wyjątkowy efekt wizualny oraz podkreśli oryginalność naszego domu. Jest to również doskonały sposób na powiększenie przestrzeni naszego domu. Ogród zimowy bardzo dobrze się sprawdza w roli salonu, pokoju dziennego, jadalni, ale i również, jako miejsce pracy - przyjemnie jest pracować w biurze w otoczeniu zieleni kwiatów. Ogród zimowy to idealne miejsce na przechowanie roślin wymagających kontaktu z promieniami słonecznymi przez cały rok.
Ogród zimowy to nie tylko walory wizualne, ale także doskonały bufor cieplny, dzięki któremu łatwiej będzie nam ogrzać nasz dom.

 

 

Szanowni Klienci informujemy o nowej uldze termomodernizacyjnej obowiązującej od 1 stycznia 2019. Pozwala ona odliczyć od dochodu wydatki poniesione na termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Ulga obejmuje m.in. drzwi wejściowe i stolarkę zewnętrzną (w tym okna). O środki można ubiegać się przy okazji termomodernizacji używanego już domu, jak również przy okazji budowy nowego.

 


« powrót do listy

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Ogród zimowy w oryginalnym stylu
2020-07-20
Ogród zimowy staje się coraz popularniejszym dodatkowym elementem wielu domów. To wyjątkowa przestrzeń, która może mieć różnorodne zastosowanie. Jej wykorzystanie organiczna właściwie tylko nasza wyobraźnia. Jak zatem stworzyć oryginalną oranżerię o niebanalnym zastosowaniu? Oto kilka ciekawych pomysłów od Gracja Cieszyn.
więcej

Newsletter