Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • Domż - fortepian ::
  • Prestige dwa ogrody ::
  • Kraj biały classic wewnatrz ::
  • Prestige z zewnątrz Wiśniew ::
  • Classic brązowy Maz ::
  • Zadaszenie basenu Excusive Gab ::
  • Szefowa Zamarski taras ::
  • Prestige od wewnątrz ławki ::
  • Classic brąz od wewnatrz poduszki ::
  • Zadaszenie basenu Dabro ::

Aktualności

« powrót do listy


Dlaczego warto zainwestować w ogród zimowy?
2020-06-18
Dlaczego warto zainwestować w ogród zimowy? Coraz więcej osób posiadających własny dom decyduje się na ogród zimowy. Ten dodatkowy element architektoniczny posiada wiele niezaprzeczalnych zalet, nie tylko estetycznych, ale też funkcjonalnych. O tym, dlaczego warto zdecydować się na własny ogród zimowy, przeczytacie w dzisiejszym artykule.


Piękno ogrodu zimowego

Własna oranżeria, bo tak inaczej nazywa się ogród zimowy, to wyjątkowa przestrzeń, w którym można odpocząć po całym dniu. Stanowi idealne miejsce na zaaranżowanie kącika wypoczynku wśród roślin, które pozostaną zielone przez cały rok. Warto podkreślić, że przebywanie w otoczeniu natury ma kojący wpływ na nasze samopoczucie, obniża poziom stresu oraz łagodzi napięcia. Warto zatem zainwestować w ogród zimowy wypełniony różnego rodzaju kwiatami. To świetnie zda egzamin zwłaszcza w długie, zimowe wieczory, kiedy światła słonecznego jest niewiele, a kontakt z przyrodą także staje się ograniczony. W tej sytuacji własna oranżeria będzie idealnym azylem, który pozwoli szybko naładować baterie.

Dodatkowe ocieplenie budynku

Dobudowanie ogrodu zimowego ma świetny wpływ na bilans cieplny całego budynku. Jeśli umieścimy oranżerię od odpowiedniej strony, to rachunki za ogrzewanie mogą skutecznie spaść. Najkorzystniejsza będzie strona południowa, która jest zazwyczaj najlepiej nasłoneczniona. Dzięki temu ciepło, które oranżeria uzyska, będzie oddawać do innych pomieszczeń domu, a tym samym, my będziemy mogli zmniejszyć ogólny poziom grzania.

Dodatkowa przestrzeń w domu

Ogród zimowy często służy jako dodatkowa przestrzeń w domu. Można w nim urządzić nie tylko zaciszny kącik, który wypełnimy roślinnością, ale też jadalnię, miejsce do zabawy dla dzieci czy stylowe przejście między domem, a ogrodem na zewnątrz. Możliwości jest naprawdę wiele, a wybór funkcjonalności oranżerii zależy wyłącznie od naszej wyobraźni.


Część osób urządza w ogrodzie zimowym gabinet. Idealne dzienne oświetlenie oraz obecność kwiatów doskonale pomagają w skupieniu i czynią pracę przyjemniejszą. Innym atrakcyjnym pomysłem jest urządzenie w oranżerii domowej siłowni lub miejsca do relaksu czy medytacji. Dodanie elementów wodnych wprowadzi we wnętrzu harmonijny nastrój i pozwoli uwolnić umysł od natłoku myśli.
Jak widać, własny ogród zimowy to bardzo korzystne rozwiązanie dla każdego domu. Jeśli rozważacie jego budowę, to nie wahajcie się dłużej. Firma Gracja z przyjemnością przygotuje dla Was indywidualny projekt oranżerii, skrojony na miarę Waszych potrzeb i możliwości finansowych. Skontaktujcie się z naszymi specjalistami, by dowiedzieć się więcej na temat budowy ogrodu zimowego w Waszym domu.
 


« powrót do listy

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

więcej

Aktualności

Ogród zimowy w oryginalnym stylu
2020-07-20
Ogród zimowy staje się coraz popularniejszym dodatkowym elementem wielu domów. To wyjątkowa przestrzeń, która może mieć różnorodne zastosowanie. Jej wykorzystanie organiczna właściwie tylko nasza wyobraźnia. Jak zatem stworzyć oryginalną oranżerię o niebanalnym zastosowaniu? Oto kilka ciekawych pomysłów od Gracja Cieszyn.
więcej

Newsletter