Eleganckie ogrody zimowe www.gracja.cieszyn.pl
producent od 1995 r.
  • 11 ::
  • 7 ::
  • 3 ::
  • 2 ::
  • 7 ::
  • 1 ::
  • 3 ::
  • 1 ::
  • 6 ::

Jak przygotować ogród zimowy do zimy

Jesień jest najlepszym czasem na przeprowadzenie porządków oraz podstawowej konserwacji konstrukcji ogrodu zimowego. Już teraz warto pomyśleć, w jaki sposób przygotować nasz ogród zimowy do zimy, aby w przyszłym roku wyglądał równie zachwycająco.

Aby nasz ogród zimowy mógł bez szwanku przetrwać zbliżające się przymrozki oraz opady jesiennego deszczu, należy przede wszystkim dokładnie go umyć. Regularne oczyszczanie powoduje, że prace konserwacyjne ograniczyć możemy do minimum. Zabieg ten uchroni również nasze ogrody zimowe przed osiadaniem na ich powierzchni wszelkiego brudu, który mógłby zagrozić estetyce drewna czy jego konstrukcji.

Aby gruntownie wyczyścić ogrody zimowe z pewnością przyda nam się sprzęt w postaci drabiny oraz ściereczka, delikatny płyn do naczyń oraz woda. Przydatna okazać się może również myjka ciśnieniowa oraz szczotki.

Warto w pierwszej kolejności skupić się na pracach na zewnątrz konstrukcji – oczyścić rynny z zalegających liści i gałązek, umyć okna a także drewnianą konstrukcję ogrodu zimowego. Bardzo ważnym elementem jest tutaj dach, gdyż to on właśnie jest najbardziej narażony na uszkodzenia. Zalegający śnieg czy padający deszcz może spowodować nagromadzenie się wilgoci, w wyniku której nasze ogrody zimowe pokryją się mchem i glonami. Taka zielona warstwa na dachu naszego ogrodu zimowego może powodować utrudnienia w spływaniu wody deszczowej oraz pogorszyć estetykę ogrodu zimowego. 

Po dokładnym umyciu i oczyszczeniu ogrodu zimowego należy zakonserwować drewno. Dzięki temu zabiegowi ogrody zimowe lepiej zniosą niekorzystne warunki atmosferyczne panujące w sezonie jesienno-zimowym. Szczególnie polecamy mleczko Sigma Protektor, które chroni powierzchnie lakiernicze oraz pozwala wydłużyć odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi pracami konserwatorskimi.

Następnym ważną czynnością do wykonania przed zimą jest zadbanie o uszczelki w częściach otwieranych, czyli oknach i drzwiach. Warto je przemyć środkiem odtłuszczającym oraz zmyć brud. Następnie nawilżyć środkiem smarującym, który ma za zadanie zapobiec przyklejaniu się uszczelki do powierzchni ramy czy skrzydła okiennego.

W drzwi ogrodu zimowego można wpuścić trochę środka zapobiegającego zamarzaniu.

Aby zabezpieczyć rynny oraz rury spustowe polecamy zaopatrzyć ogród zimowy w specjalne przewody grzejne, których zadaniem jest zapobieganie gromadzeniu się śniegu oraz niedopuszczenie do powstania nawisów lodowych – sopli. Ważne jest również, aby dach budynku, przy którym stoi ogród zimowy był zaopatrzony w śniegołapy – uchroni to dach naszego ogrodu przed uszkodzeniem wskutek spadającego z góry śniegu.

Warto zastanowić się również nad wykonaniem serwisu ogrodu zimowego. Nawet najlepiej zrobiona przez nas konserwacja nie zastąpi serwisu fachowo przeprowadzonego przez producenta ogrodu zimowego.
 

Chętnie odpowiemy na pytania

kom.: 602 378 030
tel.: 33 8577 460
e-mail: biuro@gracja.com

Poczytaj ciekawostki o ogrodach zimowych

Aktualności

Newsletter